Régóta szóbeszéd tárgya, hogy hiányzik egy karakteres szélsőbaloldali tömörülés Magyarországon. Egy olyan, amely balról előzi meg még a posztkommunista Magyar Szocialista Pártot is. A fene se gondolta volna, hogy az önmagát liberális civil platformnak tartó Egymillióan a Magyar Sajtószabadságért nevű csoport tölti be ezt az űrt. A mai napon képesek voltak ezt posztolni Facebook-oldalukra:
"Ma Trianon emléknap a parlamentben. Ehhez mi csupán annyit tennénk hozzá: a birodalom széthullásával a Britek - 1922-höz képest - elvesztették a terület 99,31%-át, a népesség 90%-át. Mégsem rinyálnak, hogy vissza Indiát, az USÁ-t, Ausztráliát vagy Kanadát. Különösen vicces a Nemzeti összetartozás napja egy olyan kormány uralkodása idején, amelyik példátlan sikerrel kergeti külföldre az állampolgárait."
Az Index parlamenti tudósítói egész nap hegyezték a fülüket az Országgyűlésben, de egyik politikai párttól sem hallották , hogy visszakérték volna Erdélyt, a Felvidéket vagy a Vajdaságot. Minden frakció vérmérséklete szerint állt a kérdéshez, az LMP az emberi jogok melletti kiállásban, konkrétan a temerini fiúk kegyelmi ügyének felgyorsításában, a Fidesz és a Jobbik - stílusukban eltérő módon - a határon túli magyar közösségek autonómiájának kiszélesítésében látták a trianoni döntés után külföldön rekedt magyarok ügyének rendezését.
Egyedül az MSZP maradt távol az eseménytől. Kérdésünkre Szekeres Imre és Mesterházy Attila is azzal magyarázta a döntést, hogy nem kívánnak részt venni az Orbán-kormány Horthy-korszakot restauráló politikájában. Arra már nem sikerült megnyugtató választ adniuk, hogy Horthynak mi köze volt Trianonhoz, de napirend előtt ők sem felejtették el megemlíteni az évfordulót és áldozatokat.
A Milla ehhez képest a lehető legvörösebb álláspontot volt képest a témában képviselni gondolkodás nélkül lerevizionistázva az egész Parlamentet, mert emléknapot tartottak a békediktátum évfordulóján.