Drága olvasók, nem akarnánk dicsekedni, de a teljes magyar sajtót megelőzve megszereztük Gyurcsány miniszterelnök kulcsfontosságú beszédének szövegét, amit hétfőn fog előadni a Parlementben. A jelek szerint egy úgynevezett rendezői példány jutott el hozzánk, amelyben a szöveg mellett, dőlt betűvel szedve egyéb utasítások is szerepelnek. Fantasztikus Gyurcsány-show-ra számíthatunk a Házban. Íme a vágatlan, breakingnews, hihetetlen dokumentum:
----------------------------------------------------------------------------------
Tisztelt házelnök asszony, kedves képviselőtársaim, honfitársaim!
Ha most a Magyar Szocialista Párt frakciólésén lennénk, akkor azzal kezdeném, hogy „Anyu, az Úristen megbassza azt a büdös kurva világot, azt bassza meg! Azt! Azbeszt megbaszta a büdös kurva istenit neki. Menjél! Nem megmondtam, hogy ne gyere be, mert ne gyere erre, he. Büdös isten faszát jó, dehogy, jó anyám.”
(Megtörli a homlokát zsebkendővel.)
De nem frakcióülésen vagyunk, hanem évértékelő beszéden, a Parlament és az egész ország nyilvánossága előtt, így nem mondok ilyesmit, hiszen, ahogy a szomáli bölcsesség is tartja, „nyúlszájjal aztán fújhatod a lámpást”.
(A szónoki emelvény lábánál elveszett kislányt talál, akit magához ölel, és 18 éves koráig finanszíroz.)
Az utóbbi napokban sokat gondolkodtam, hogyan is fogjak bele az elmúlt év értékelésébe. Ültem a kertben a laptop előtt, de – az árgyélusát! – nem jutottam az ötről a hatra. Barátaim! Szeretek és elvettem egy lányt, a neve Klára. Ő mondta meg, hogy két okból is sikertelen volt a próbálkozásom. Egyrészt olyan hideg volt, hogy a karjaim odafagytak az anyósomtól kapott, európai értelemben vett szvetter oldalához. Másrészt a laptopban nem volt akkumulátor, hiszen a blogomat is úgy diktálom a titkárnőmnek, és hordozható számítógépet kizárólag fotózáshoz viselek.
Honfitársaim!
( A rangidős parlamenti jegyzőnő gyermekágyi fájdalmakban tör ki. A szónok oldalra fordulva hirtelen levezeti a szülést, megáldja és megkereszteli a kisfiút, aki a „Dessewffy” és a „Tibor” neveket kapja a keresztségben.)
Mit várnak el az emberek a kormánytól? Nyilvánvalóan világos terveket és határozott cselekvést. Ahogy az északír mondás tartja: a gömböc lovon érkezik, de gyalog távozik. Mi a vezetők dolga, függetlenül attól, hogy polgármesterek, hogy miniszterek, hogy esetleg az ország más területén, például a miniszterelnöki kabinetben vállalnak szerződéses tanácsadói feladatot, havi hárommillióért? Elsősorban is erőt és biztatást adni mindenkinek ahhoz, hogy merjen részt venni a közös vállalkozásban, amiben kell, merjen változni, amiben kell, változtatni.
(Iszik egy pohár vizet, aztán felnéz.)
Így hát mit is mondhatnék: hajrá Magyarország, hajrá magyarok! A közmondás szerint „ferde gömböcnek is egyenes a füstje”. Tartsuk magunkat ehhez barátaim, és tegyük a dolgunkat!
Bár évértékelő beszéden vagyunk, Magyarország jelenlegi helyzetében felesleges, sőt bátran kimondom, bankárkormányhoz illő bűnös luxus lenne visszatekinteni az elmúlt 12 hónapra, ahelyett, hogy előre néznénk. Hiszen jobbkezem és bloggertársam, Gréczy Zsolt 2008 júniusában világosan megírta internetes webnaplójában:
„Egy másik probléma maga a válság, tudniillik, van-e ilyen ma Magyarországon. Nos, nem lehet nem észrevenni, hogy minden gazdasági adat jó irányba mutat. Az összes. Nem vitatom, hogy még nem eléggé, de tényekkel nehéz vitatkozni. Az év végére 4 százalékra csökken az államháztartási hiány. Már mérséklődik az infláció, a forint árfolyama erős, sokak szerint túlságosan is az. Az ipari termelés bővül, a külkereskedelem az első negyedévben több tízmilliárdos többletet mutat. A nemzeti össztermék (GDP) bővülése ugyancsak megindult. Persze, ezekből a makrogazdasági adatokból az emberek még szinte semmit sem éreznek. Azt azonban jelzik: nem ilyen az az ország, amelyik válságban van.”
(A parlamenti karzatról nagy sikollyal lezuhan egy titkárnő. A szónok jobbra felnyúl, és pont elkapja a leányt, mielőtt az szétzúzná a fejét a szónoki emelvény peremén.)
Vagyis mi tettük a dolgunkat, a külgazdasági környezet azonban nem alakult progresszívan, ha fogalmazhatok így. Másokkal együtt magam is úgy látom, ami most zajlik, az több mint világválság. Ahogy a szomáli bölcsesség mondja, a pénz pénzt fiadzik, a tetű serkét. A szomáli közben azt is mondja, hogy egy ujjal nem lehet arcot mosni. Illetve azt is, hogy Luqun dheeraatay, madax ma dhaafto, ami annyit tesz, hogy a leghosszabb nyak se növi túl a fejet. Különös emberek ezek a szomáliaiak.
(Hosszan, férfiasan zokog, könnyek nélkül.)
Szerintem három folyamat ér össze ezekben a hónapokban. Az egyik a globalizáció kiigazítása, mondhatjuk egyfajta deglobalizációs folyamat. A másik a piac és az állam elmúlt húsz évben kialakított együttműködésének, egyensúlyának átírása, korrekciója. A harmadik pedig az, hogy Benedek pápa őszentsége elfogadta az Apostoli Szentszékhez benyújtott kérvényemet, így én lehetek a kereszténység történetének első házasságban élő, többgyermekes, magas állami funkciót betöltő papja.
(Hosszan, férfiasan zokog, rengeteg könnyel.)
De hagyjunk engem, hiszen itt sokkalta nagyobb tétek forognak kockán. Például Totó kutyám élete. Nem kívánom személyes ügyekkel traktálni önöket, valójában nem is akartam nyilvánosságra hozni, de a minap olyan dolog történt, amit minden, az országért, a köztársaságért tenni akaró patriótát fel kell, hogy ébresszen. Totó kutyám rasszista trágárságoktól hemzsegő, fenyegető levelet kapott. És tudják kitől? Egy nekem igen fontos személytől, akiről talán még egyszer sem tettem említést a nyilvánosság előtt: anyámtól, akit Katusnak neveznek.
(A zokogástól olyan magas frekvencián rezeg a teste, hogy húsz-harminc centiméterre a szónoki emelvény fölé emelkedik, és enyhe, fáradt rózsaszín fényt bocsát ki.)
A védelmemre kirendelt kormányőrök parancsnoka (saját zsebből fizetem nekik a reggeli túrós táskát, amit anyósom, Piroska visz le nekik reggelente a keszkenőjében, ez havonta 42 500 forintba kerül), szóval a parancsnok el akarta rejteni a levelet, de amikor progresszív becsület szavát kértem, hogy nem titkol előlem semmit, kiadta.
Quo vadis, Magyarország, teszem fel a kérdést, ha egy mélyszegénységből feltört polgári családban matróna fordul hobbiállat ellen? Hol a határ? – teszem föl a kérdést az ellenzék tisztelt vezérének! Ismét csak bebizonyosodik a maláj igazság: sokkal jobb egy biztos ellenség, mint két bizonytalan gömböc.
(Diakónussá avat tizenkét fiatal szeminaristát.)
„Nem a disznók takarítják ki maguk után az ólat” – tartja a népi bölcsesség. Erre én ezt válaszolom, hogy „az öndicsérő olyan, mint a magát szoptató kecske”. Nézzük tehát a dolgot magát!
(Az imént megmentett leányt az ölébe kapja, majd egy liánba kapaszkodva föllendül vele a karzatra, és visszaülteti a helyére.)
A következő egy éven belül
– radikálisan csökkentjük az adókat.
– Világossá tesszük, hogy a cigány származású bűnelkövetők, súlyos bűncselekményeket elkövetők aránya jelentős mértékben, napról napra fokozódó mértékben, érzékelhető mértékben növekszik. Aki erről nem beszél, az becsukja a szemét, nem érzi úgy, hogy eljött az egyenes beszéd ideje, és ezzel csak súlyosbítja a bajt.
– Elindítjuk a szerkezeti reformokat. Első lépésként örök időkre állami tulajdonba adjuk az egészségügyi ellátórendszert.
– Az ellátórendszer finanszírozására megemeljük az adókat.
– Magyarországon jelenleg negyven különböző főhatóság működik, ezeket egyetlen szervezetben egységesítjük.
– Szigorítjuk a gyűlöletbeszéd szabályait, hogy Magyarországon senkit se érhessen hátrány a bőrszíne miatt.
– A környező országokban élő magyaroknak megadjuk a magyar állapolgárságot.
– Bíróság előtt vonjuk felelősségre Szilvássy Györgyöt.
– Analzisbe küldjük Totó kutyát.
Jobb egy közeli gömböc, mint egy távoli testvér, mondja a szomáli. Köszönöm a figyelmet!
(A szemét törölgeti, enyhén meghajol, nyelveken beszél, majd a szocialista képviselők dübörgő tapsától kísérve száraz pogácsát és szamárfüles kormány-előterjesztést szaporít.)
----------------------------------------------------------------------------------